Álláshirdetés

A Magyar Szabványügyi Testület Szabványosítási Titkársága lektor munkakörbe keres munkavállalót a következő feltételekkel:

Elvárások:

  • egyetemi végzettség
  • szöveggondozásban szerzett tapasztalat
  • Microsoft Office (Word, Excel, Access, PowerPoint) magas szintű használata
  • korrektúrajelek ismerete
  • aktív középfokú angol nyelvtudás
  • kiváló helyesírás
  • magas fokú szövegértés és szövegalkotás
  • terminológiai alapelvek ismerete
  • precizitás, pontosság, terhelhetőség, rugalmasság, monotonitástűrés
  • önállóság, felelősségtudat
  • csapatmunkára való alkalmasság

Feladatok:

  • magyar nyelvű szabványkéziratok (néhány oldalastól a több száz oldalasig) nyelvi és módszertani lektorálása (leginkább az angol nyelvű forrásdokumentumok alapján)
  • Szabványügyi Közlöny, hírlevél, cikkek, képzési anyagok, jegyzékek magyar nyelven való lektorálása
  • szabványok, cikkek, szabványlisták adatainak ellenőrzése magyar és angol nyelvű adatbázisok alapján
  • a szabványosítási alapelvek és módszertan betartása
  • rendszeres egyeztetés a szabványosító menedzserekkel és a tördelőkkel
  • határidők betartása
  • megjelenések ütemezése
  • statisztikák vezetése

Előny:

  • lektori/korrektori/nyelvi ellenőrzői/olvasószerkesztői gyakorlat
  • fordítási/terminológiai/szabványosítási ismeretek
  • fordítástámogató programok ismerete
  • egyéb idegen nyelv ismerete

Amit kínálunk:

  • alkalmazotti jogviszony
  • vonzó irodai környezet
  • nagy múltú, stabil munkahely
  • teljes munkaidős foglalkoztatás (napi 8 órás munkarend)

A munkavégzés helye: MSZT-Székház, 1082 Budapest, Horváth Mihály tér 1.

Fényképes szakmai önéletrajzokat a fizetési igény megjelölésével a szabvtit@mszt.hu e-mail-címre kérjük megküldeni.